شبکه های اجتماعی

09131000368    

عینک آفتابی قوس دار

متخصصان چشم معتقدند عینک‌های آفتابی با قوس زیاد بهتر می‌توانند چشم را در برابر مضرات نور آفتاب محافظت کنند. بهرام ایزدی با تأکید بر لزوم استفاده از عینک آفتابی در هوای ابری، اظهارکرد: پرتو ماوراء بنفش خورشید از ابر هم می‌گذرد و حتی این اشعه در فضاهای مسقف نیز و جود دارد. بهرام ایزدی با تأکید بر لزوم استفاده از عینک آفتابی در هوای ابری، اظهارکرد: پرتو ماوراء بنفش خورشید از ابر هم می‌گذرد و حتی این اشعه در فضاهای مسقف نیز و جود دارد.

به گفته ایزدی هیچ کس از مضرات این پرتو در امان نبوده و لذا توصیه می‌شود همه افراد در همه سنین، چه در روزهای آفتابی و چه در روزهای ابری و بارانی از عینک آفتابی استفاده کنند.

این متخصص و جراح چشم خصوصیات پولاریزه و نیز UV 400 را مهم ترین ویژگی یک عینک آفتابی مناسب عنوان کرد و اظهار داشت: پولاریزه به معنی فیلتر کردن نور اضافی خورشید است که این استاندارد روی عینک‌های آفتابی حک شده است.

به گفته ایزدی UV400 عینک آفتابی نیز توسط دستگاه‌هایی که در مطب‌های چشم پزشکی و برخی عینک فروشی‌ها موجود است، قابل تشخیص می باشد.

ایزدی، رنگ های خاکستری، سبز، قهوه‌ای و زرد را در اولویت بهترین رنگ‌های عینک آفتابی عنوان کرد.useful sunglasses

وی همچنین توصیه کرد: افراد از عینک‌های آفتابی با قوس زیاد استفاده کنند، زیرا هرچه قوس عینک بیش تر باشد اطراف ناحیه چشم پوشش بهتری خواهد داشت و نور کم تری به چشم می خورد. (به نقل از مجله کاوشگر)